1 month ago

Polskie Towarzystwo Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Mija dwa i pół miesiąca od wysłania (12 listopada 2020 roku) przez Polskie Towarzystwo Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Listu otwartego do
1. Ministra Zdrowia, dr. Adama Niedzielskiego
2. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, Filipa Nowaka
3. Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej, prof. dr hab. med. Andrzeja Matyji
4. Rzecznika Praw Pacjenta, Bartłomieja Łukasza Chmielowica
z propozycją i apelem o rozważenie uwzględnienia doświadczeń medycyny chińskiej w walce z epidemią COVID-19, a w przyszłości również o rozważenie wykorzystania Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM) w ramach wspólnej Medycyny Integracyjnej w leczeniu innych chorób: przewlekłych, psychicznych, bólu, w onkologii, terapii niepłodności itd.
Do chwili obecnej spośród tych czterech kluczowych dla ochrony zdrowia instytucji zareagowało jedynie Biuro Rzecznika Praw Pacjenta przesyłając informację, że mając na uwadze naszą propozycję oraz prawo pacjenta do świadczeń zdrowotnych odpowiadających wymaganiom aktualnej wiedzy medycznej przekazało nasz List do:
a) Konsultanta krajowego w dziedzinie epidemiologii
b) Konsultanta Krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych.
Pozostałe trzy instytucje propozycję współpracy i wsparcia zarówno systemu ochrony zdrowia jak i pacjentów po prostu zignorowały.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na facebooku

10 lat temu AKUPUNKTURA I MOKSYBUCJA, stanowiące integralną część Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM), zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.
www.facebook.com/ETCMAorg/videos/2654645651417245

ETCMA
👏Today is THE DAY!

It’s been almost 10 years ago since traditional #acupuncture and #moxibustion became listed as part of the intangible heritage of humanity by UNESCO

😍Let's celebrate together the treasure of Humanity!

#idoacupuncture !!!

youtu.be/KlZbwJeaW3E
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na facebooku

Zapraszamy w środę 21 października w godz. 18:00-20:00 na ważny darmowy webinar Claude Diolosy na temat: COVID-19: etiologia, profilaktyka i leczenie medycyną chińską.
Już zarejestrowało się ponad 200 osób.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na facebooku

Z uwagi na panującą sytuację społeczną związaną z epidemią COVID-19, V Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej 2020, który miał odbyć się w paź-dzierniku, jest odwołany i zostanie przeniesiony na rok 2021.O dokładnej dacie i szczegółach przyszłorocznego kongresu będziemy Was jeszcze informować.

Niejako w ramach rekompensaty chcemy udostępnić Wam, za przystępną opłatą, na-grania wykładów z wcześniejszych kongresów. Na razie pracujemy nad graficzną obróbką tego materiału oraz technicznymi aspektami udostępniania ich poprzez stronę internetową.

Dodatkową rekompensatą jest to, że dwójka wykładowców kongresu będzie miało dla polskiej publiki wykłady, w zbliżonym czasie do terminu odwołanego kongresu, są to:- - dr Hamid Montakab, 24-25 października, „Akupunktura w leczeniu bezsenności i innych patologii snu”, webinar online
- prof. dr Yifan Yang, 21-22 listopada, „Radzenie sobie ze skutkami zachodnich leków za pomocą metod TCM”.
... Zobacz więcejZobacz mniej

Zobacz na facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *