Aktualności

WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW TOWARZYSTWA

 

Walne Zgromadzenie Członków PTTMC odbędzie się w środę, 29 kwietnia 2020 w siedzibie Stowarzyszenia, w Krakowie przy ul. Warszawskiej 1.

Rozpoczęcie o godz. 18:30, a w przypadku braku kworum zgromadzenie rozpocznie się w drugim terminie – o godz. 18:45. Serdecznie zapraszamy do udziału, bo dzięki temu możecie mieć decydujący wpływ na program i działanie Stowarzyszenia.
Szczegółowy program Walnego Zgromadzenia prześlemy Wam w oddzielnym komunikacie. Bardzo prosimy o przesłanie krótkiego maila lub informacji telefonicznej albo sms-a z potwierdzeniem Waszego udziału w Walnym Zgromadzeniu do dnia 20 kwietnia – w zależności od oczekiwanej liczby osób wynajmiemy odpowiedniej wielkości salę.
Osoby nie mogące przyjechać, mają możliwość przekazania pisemnego upoważnienia do zabierania głosu za pośrednictwem innego zaprzyjaźnionego członka PTTMC, który będzie obecny na zebraniu – to da Wam lepszą możliwość realizacji Waszych postulatów i pomysłów na działanie PTTMC.
Zapraszamy również do nadsyłania mailem swoich propozycji, wniosków i innych pomysłów, które według Was powinny być poruszone na Walnym Zgromadzeniu.
Jeśli sytuacja epidemiologiczna w kraju do tego czasu nie ulegnie uspokojeniu, to będziemy rozważać organizację Walnego Zgromadzenia w formie konferencji internetowej – o czym będziemy Was jeszcze informować.

 

TMC W DZIAŁANIACH PRZECIW EPIDEMII COVID-19

 

Jak wiemy epidemia COVID-19 w Chinach została opanowana dzięki działaniom Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Okazały się one bardzo skuteczne a jej receptury ziołowe zostały zaakceptowane na poziomie rządu Chin i rekomendowane jako główne środki do walki z wirusem. Poniżej zamieszczamy cały pakiet cennych informacji opisujących strategię leczenia zastosowaną w Chinach, studium COVID-19 oraz zalecenia dotyczące profilaktyki i terapii w tym zakresie. Polecamy lekturze i studiom 2 pakiety informacji:

1. Materiały przesłane naszemu Stowarzyszeniu przez prof. Jing Zhao z China Academy of Chinese Medical Science:

– Zalecenia dot. profilaktyki zdrowia w trakcie epidemii COVID-19 – tutaj

– Przewodnik kliniczny w diagnozie i leczeniu COVID-19 – tutaj

– Zalecenia dot. terapii akupunkturą i moksybucją – część 1 i część 2

– Artykuł z „Chinese Journal of Integrative Medicine” – „Can Chinese Medicine be used for prevention of corona cirus disease 2019? A review of historical classics, research evidence nad current prevention programs” – tutaj

– Artykuł z „eLotus” – „How COVID-19 is currently treated in China with TCM” – tutaj

2. Materiały zamieszczone na stronie Instytutu Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie przez dyr. Marka Kalmusa, zawierające obszerne studium tematu autorstwa kilku profesorów chińskich, w tym profesora Suna Peilina wykładającego medycynę chińską w Polscetutaj.

 

PTTMC zostało członkiem WFAS !

 

Miło nam poinformować, że PTTMC zostało przyjęte w poczet Word Federation of Acupuncture-Moxibution Societies (WFAS), podczas Walnego Zgromadzenia Członków odbywającego się w grudniu 2017 r. w Pekinie. Cieszymy się, że zostaliśmy uznani i zaproszeni do dużej i prestiżowej rodziny stowarzyszeń medycyny chińskiej z całego świata.

WFAS liczy ponad 200 stowarzyszeń członkowskich TCM z całego świata. Marek Kalmus spotkał się z członkami zarządu WFAS w dniu 10 października 2017 w Warszawie podczas ich dwudniowej wizyty w Polsce (będącej częścią międzynarodowej promocji akupunktury i moksybucji). W wyniku tych rozmów zarząd PTTMC złożył w drugiej połowie października aplikację członkowską, która pod koniec listopada br. została zarekomendowana przez zarząd WFAS do rozpatrzenia podczas grudniowego Walnego Zgromadzenia WFAS.

Dodatkowo podczas obrad Walnego Zgromadzenia WFAS, Gerd Ohmstede – prezes ETCMA (Europejskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) został wybrany na vice prezesa WFAS a Marek Kalmus – prezes PTTMC, na członka komitetu wykonawczego.

 

REKLAMA TERAPEUTÓW TMC NA PORTALU „ZNANY LEKARZ”

Dzięki naszym staraniom, terapeuci medycyny chińskiej mają już możliwość korzystania z portalu internetowego „Znany lekarz”. Po zarejestrowaniu się należy na razie wybrać specjalizację – „specjalista medycyny naturalnej”. Jest to bardzo popularne źródło informacji wśród pacjentów i umożliwia bezpłatną reklamę usług na terenie całej Polski. Pracujemy nad tym, aby wkrótce można było się tam rejestrować jako „specjalista medycyny chińskiej”. Adres portalu – https://www.znanylekarz.pl/.

 

UBEZPIECZENIE OC DLA TERAPEUTÓW MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia OC dla terapeutów medycyny chińskiej będących członkami zwyczajnymi  lub nadzwyczajnymi Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Więcej informacji tutaj.