Aktualności

WALNE ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE PTTMC

W dniu 24 kwietnia (wtorek), odbędzie się Walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze PTTMC. Rozpoczęcie o godz. 18:30, a w przypadku braku kworum zgromadzenie rozpocznie się w drugim terminie – o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy do udziału, bo dzięki temu możecie mieć decydujący wpływ na program i działanie Stowarzyszenia. Ponieważ odbędą się wybory nowego zarządu i prezesa (Marek Kalmus i cześć zarządu przechodzą na zasłużoną „emeryturę”) bardzo prosimy o aktywne włączenie się w prace Stowarzyszenia i kandydowanie do zarządu, komisji rewizyjnej oraz na funkcję prezesa. Liczymy, że wiedza, pomysły, zaangażowanie nowych członków i nowego prezesa dadzą nowe inspiracje i siły naszemu Stowarzyszeniu.

Bardzo prosimy o jak najszybsze przesłanie krótkiego maila lub informację telefoniczną albo sms-em, z potwierdzeniem Waszego udziału w Walnym Zgromadzeniu – w zależności od oczekiwanej liczby osób wynajmiemy odpowiedniej wielkości salę, bo Stowarzyszenie ma już ok. 120 członków, więc dotychczasowa lokalizacja walnych zebrań, czyli Centrum Medycyny Chińskiej będzie zbyt mała.

Osoby nie mogące przyjechać, mają możliwość przekazania pisemnego upoważnienia do głosowania i zabierania głosu za pośrednictwem innego zaprzyjaźnionego członka PTTMC, który będzie obecny na zebraniu – to da Wam lepszą możliwość realizacji Waszych postulatów i pomysłów na działanie PTTMC.

Zapraszamy również do nadsyłania mailem swoich propozycji wniosków i innych pomysłów, które wg Was powinny być poruszone na Walnym zgromadzeniu.

Program Walnego Zgromadzenia (do pobrania) – tutaj

 

PTTMC zostało członkiem WFAS !

Miło nam poinformować, że PTTMC zostało przyjęte w poczet Word Federation of Acupuncture-Moxibution Societies (WFAS), podczas Walnego Zgromadzenia Członków odbywającego się w grudniu 2017 r. w Pekinie. Cieszymy się, że zostaliśmy uznani i zaproszeni do dużej i prestiżowej rodziny stowarzyszeń medycyny chińskiej z całego świata.

WFAS liczy ponad 200 stowarzyszeń członkowskich TCM z całego świata. Marek Kalmus spotkał się z członkami zarządu WFAS w dniu 10 października 2017 w Warszawie podczas ich dwudniowej wizyty w Polsce (będącej częścią międzynarodowej promocji akupunktury i moksybucji). W wyniku tych rozmów zarząd PTTMC złożył w drugiej połowie października aplikację członkowską, która pod koniec listopada br. została zarekomendowana przez zarząd WFAS do rozpatrzenia podczas grudniowego Walnego Zgromadzenia WFAS.

Dodatkowo podczas obrad Walnego Zgromadzenia WFAS, Gerd Ohmstede – prezes ETCMA (Europejskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej) został wybrany na vice prezesa WFAS a Marek Kalmus – prezes PTTMC, na członka komitetu wykonawczego.

 

REKLAMA TERAPEUTÓW TMC NA PORTALU „ZNANY LEKARZ”

Dzięki naszym staraniom, terapeuci medycyny chińskiej mają już możliwość korzystania z portalu internetowego „Znany lekarz”. Po zarejestrowaniu się należy na razie wybrać specjalizację – „specjalista medycyny naturalnej”. Jest to bardzo popularne źródło informacji wśród pacjentów i umożliwia bezpłatną reklamę usług na terenie całej Polski. Pracujemy nad tym, aby wkrótce można było się tam rejestrować jako „specjalista medycyny chińskiej”. Adres portalu – https://www.znanylekarz.pl/.

 

UBEZPIECZENIE OC DLA TERAPEUTÓW MEDYCYNY CHIŃSKIEJ

Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia OC dla terapeutów medycyny chińskiej będących członkami zwyczajnymi  lub nadzwyczajnymi Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Więcej informacji tutaj.